Centrum Kultury Powiatu Słupskiego w Damnicy zaprasza na V Festiwal Zespołów Folklorystycznych “Ziemia Słupska” w Damnicy

Wkręć się w lato na folkową nutę! 25 czerwca w samo południe park przy pałacu w Damnicy rozbrzmi dźwiękami V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”. Centrum Kultury Powiatu Słupskiego przygotowuje w tym dniu moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie m.in. kiermasz kół gospodyń wiejskich (szczegóły poniżej), wystawy rękodzieła oraz warsztaty sztuki użytkowej (np. garncarstwo i tkactwo) prowadzone przez lokalnych artystów. W wydzielonej strefie dla dzieci będzie można się poczuć jak w dawnej wiosce – młodzi uczestnicy nauczą się, jak tworzyć z drewna piszczałki, łódki, gwizdki, grzechotki i klekotki. Biesiadnicy będą też mogli zwiedzić wnętrza XIX-wiecznego pałacu w Damnicy. Uwieńczeniem będzie występ gwiazdy festiwalu – zespołu LUNOVE, a po nim potańcówka biesiadników połączona ze wspólnym śpiewem.

KONKURS KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH
Gwoździem programu będzie konkurs, do udziału w którym zapraszamy zespoły i kapele ludowe z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zgłoszenia w formie nagrań przyjmujemy do 12 czerwca 2022 r. na adres: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl.
Regulamin i karta zgłoszenia z załącznikami do pobrania:
 
 
RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „ŻYCIE NA WSI” 
Rodziny z regionu mogą natomiast wykazać się kreatywnością w konkursie plastycznym „Życie na wsi”. Prace prosimy przesyłać na adres Centrum Kultury Powiatu Słupskiego do 13 czerwca 2022 r: 
ul. Janusza Korczaka 1
76-231 Damnica
 
 
 
KIERMASZ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH
Koła gospodyń wiejskich z powiatu słupskiego zapraszamy do zgłaszania udziału w kiermaszu potraw regionalnych podczas V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”. Jeśli chcecie podzielić się swoimi przysmakami i zaprezentować piękne stroje, nie może Was zabraknąć! Wypełnione i podpisane karty zgłoszenia przyjmujemy na adres impresariat@kultura.powiatslupsk.pl. Liczba miejsc ograniczona, więc liczy się kolejność zapisów.
Karta zgłoszenia udziału w kiermaszu do pobrania:
 
 
Kontakt do koordynatora: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl / 59 844 57 58